Grupy >> Konkursy liternet.pl >> Forum >> Propozycja zabawy
Autor Wypowiedź
Może oprócz zabawy, którą proponuje Alx, moglibysmy pobawić się wszyscy w pisanie tematycznych wierszy ? Rzucamy temat i wszyscy chętni piszą wiersze na ten temat. Aby łatwiej znaleźć w ogromie tekstów wklejanych do liternetu, w tytule wpisujemy "temat" powiedzmy miesiąca czy tygodnia, zależy z jaką częstotliwością bedziemy grać. Wygrany tekst wyłaniany byłby na zasadach okreslonych w konkursie miesiąca proponowanego przez ALX. Pozostaje jeszcze chętny do zliczania ;-) Co Wy na to ?

18 lipca 2012, 20:06:18
Grażyna, mi osobiście Twój pomysł się podoba. Niepokoi mnie tylko jedno, mamy teraz okres wakacyjny, więc wiesz, mogą być problemy z odzewem braci piszącej.
Co do zliczania, wydaje mi się, że w dobrym stylu byłoby gdybyś Ty, jako spiritus movens tej imprezy, osobiście zliczyła napływające głosy hehe... Co powiesz?:)
No, podrzuć jeszcze teraz temat, a myślę, że może coś drgnie i ruszymy z kopyta:)

18 lipca 2012, 23:22:17
a może jakiś cytat?

18 lipca 2012, 23:31:47
Chodzi mi stale po głowie temat : "parytet". Ok mogę liczyć. Więc zaczynamy ? termin 7 dni od jutra czyli do 26 lipca zamykamy zgłoszenia.

18 lipca 2012, 23:49:40
Parytet?Grażko czy wklejamy tutaj czy u siebie?

19 lipca 2012, 00:08:13
Moim skromnym zdaniem tutaj byłoby czytelniej i lepiej organizacyjnie. Któryś z takich "tematycznych" tekstów na głównym słupie liternetu mógłby umknąć naszej uwadze w gąszczu innych wklejek. Co sądzicie?

19 lipca 2012, 00:11:49
parytet?
OMG.

19 lipca 2012, 10:16:20
Proponuje temat; O sobie (z uwzględnieniem wnętrza)

19 lipca 2012, 11:08:22
O sobie? Można też połączyć z parytetem. Tylko... gdzie by ten parytet był - we wnętrzu? czy na zewnątrz? Na ustach li tylko? Czy w głowie? mnóstwo możliwości... :)

19 lipca 2012, 11:16:10
Pomysł dobry, tylko temat musi być podany precyzyjnie, a nie hasłowo, bo tak jest lepiej.

19 lipca 2012, 12:26:40
Parytet to przecież nic w tym wypadku nie znaczy. Parytetem byłby sam konkurs;(łacińskie pariter - równocześnie). Temat trzeba podrzucić.

19 lipca 2012, 13:39:44
TRAFO czy SAFO

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit

parytet
parapet
partytura
cholera

safo
czy syfo
niech to diabli
-licho-
stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit

kiedy to na internecie
miał błysnąć mój wiersz
przypadł czas
na konserwację transformatora

gdzie jest prąd
czy nie myślicie o poezji

syfo
safo czy prąd
syfo
no bo nie safo
no bo skąd

no bo przecież konserwują
stalaktyt
stalagmit
kinket
magmit
parytet
parapet
partytura
jaskinia raj
w to mi graj
cholera
kinkiet
srynkiet
sraj

GDZIE JEST PRĄD

SYFO czy TRAFO*
SYFO NIE SAFO
GDZIE JEST PRĄD
SYFO NIE SAFO
NO BO SKĄD

dobra
idę po piwo

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit
syfo nie safo
syf
kurwa mać

taki wiersz
na skrzyżowaniu czarno
słupy bez świateł
i zaraz pod samochód wpadnę
muszę tu stać
kurwa
kurwa mać
syfo

więc może szyld
transparent że
IDĘ PO PIWO
takie SAFO

niech wszyscy się zatrzymają
kurwa mać

muszę mieć szeroki szlak

SAFO NIE SYFO

taki wiersz

IDĘ PO PIWO

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit
nie safo
nie syf
kurwa mać
idę po piwo

- STAĆ

* trafo - w języku elektroników - transformator. Takie urządzenie, które zamienia energię o jednym napięciu, na energię o innym napięciu. Np. z napływającej o 1500, czy może 15 000 wolt robi 230:) Chyba:)

19 lipca 2012, 14:16:07
W dziesiątym wersie siódmej strofki miało być "w to IM graj", a nie w to MI graj". I w ogóle - popr.:

TRAFO* czy SAFO

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit

parytet
parapet
partytura
cholera

safo
czy syfo
niech to diabli
-licho-
stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit

kiedy to na internecie
miał błysnąć mój wiersz
przypadł czas
na konserwację transformatora

gdzie jest prąd
czy nie myślicie o poezji

syfo

safo czy prąd
syfo
no bo nie safo
no bo skąd

no bo przecież konserwują
stalaktyt
stalagmit
kinket
magmit

parytet
parapet
partytura
jaskinia raj
w to im graj

cholera
kinkiet
srynkiet
sraj

GDZIE JEST PRĄD

SYFO czy TRAFO*
SYFO NIE SAFO
GDZIE JEST PRĄD
SYFO NIE SAFO
NO BO SKĄD

dobra
idę po piwo

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit
syfo nie safo
syf
kurwa mać

taki wiersz

na skrzyżowaniu czarno
słupy bez świateł
i zaraz pod samochód wpadnę
muszę tu stać
kurwa
kurwa mać
syfo

więc może szyld
transparent że
IDĘ PO PIWO
takie SAFO

niech wszyscy się zatrzymają
kurwa mać

muszę mieć szeroki szlak

SAFO NIE SYFO

taki wiersz

IDĘ PO PIWO

stalaktyt
stalagmit
kinkiet
magmit

nie syf
kurwa mać
idę po piwo -

- STAĆ

19 lipca 2012, 14:40:22
O chryste... ile głów tyle tez. Może jakieś propozycje inne co do tematu ?
co do wklejania tutaj to bardzo dobry pomysł. Pozostaje teraz temat.
Wando żartowałaś z tematem ?

19 lipca 2012, 17:12:39
Hmm, coś mi się wydaje, że trochę błądzimy po omacku. Może przydałoby się stworzyć coś na podobę regulaminu? Może Alx by się też włączył, o ile nie jest na wakacjach?

Wydaje mi się, że żeby zachować rzetelność ocen i uniknąć posądzeń o stronniczość oceniających, prace na zadany temat należałoby wysłać na pw jakiemuś "koordynatorowi" tej zabawy (np. do Grażyny - jak oczywiście wyrazisz zgodę?), nie wiem jak taką osobę nazwać, który umieszczałby nasze utwory póki co bez podawania autorstwa utworów. Ale umieszczał je tu jako tzw. założyciel-moderator, żeby mógł w razie co sprzątnąć ewentualne spamy.

Ponadto warto by wprowadzić jakieś kryteria oceny utworów, nie sądzicie?, np. w skali powiedzmy od 1-6, gdzie 1-najsłabsza, a 6 najwyższa nota, kryteria, jakimi mieliby posługiwać się oceniający/czytelnicy. Do każdego kryterium można przypisywać odpowiednią ilość punktów.
Nazwy kryteriów do wymyślenia.
Np.(luźne propozycje):
- trzymanie się wyznaczonej linii tematycznej - od 1 do 6
- bogactwo środków poetyckiego wyrazu (technikalia poetyki, metafory, porównania, przerzutnie itepe) - 1-6
- autentyzm przekazu - 1-6
- walory emocjonalne tekstu (wywoływanie wzruszenia w czytelnika, zatrzymania się itepe) - 1-6
- inne - itepe - co tam jeszcze innego zaproponujecie? - sprawa otwarta

Pod koniec zabawy (trzeba określić do kiedy piszemy utwory i przesyłamy "koordynatorowi") punkty z wszystkich kryteriów sumują się i robimy listę rankingową laureatów...

Wrzucam do ew. dalszej dyskusji...

Przede wszystkim, Grażyna, mam do Ciebie pytanie, czy, jakby to wypaliło, chciałabyś/mogłabyś podjąć się publikacji takowych utworów tematycznych w nowym wątku (Twoim własnym jako moderatorki-założyciela)?

Inna kwestia, żeby Admini weszli jakoś w tę zabawę, można by zrzucić się np. na jakąś nagrodę, np. książkową. Sam chętnie bym dorzucił się, jakby takową zrzutę przeprowadzić. Ale nagroda to odrębny temat, bo wiadomo, że to delikatna sprawa, ale przyciągnęłoby to mz więcej piszących do tej zabawy. Jednak też to sygnalizuję, do ew. dyskusji...

19 lipca 2012, 18:14:24
Grażynko, proszę Cię uprzejmie, usuń te dwa moje wpisy powyżej, a też i ten TU.

Mam dzisiaj ciężki dzień i dla zabawy, dla relaksu, postanowiłam wziąć udział w Twoim konkursie. Jednak, jak widzę, jest jeszcze za wcześnie. Zabawa ma zacząć się jutro, a "parytet" to jeszcze wcale nie jest ustalony temat.

Będę Ci bardzo wdzięczna za usuniecie tych trzech moich wpisów (TEN TU i DWA U GÓRY).
Dziękuję i pozdrawiam:)
I powodzenia:)

19 lipca 2012, 18:24:43
Usunąć nie mogę - nie jestem właścicielem tej grupy. Muszę założyć swoją. Co do kontynuowania tematu. Tomek rozwinąłeś się ;-) ja myslałam raczej nad zabawą słowami i pogłówkowaniem nad jakims zadanym tematem a tu została wysunięta propozycja z nagrodami, poważnymi ocenami. Nie wiem jak wypali ten pomysł. Wydaje mi się np. zabawa na napisanie wiersza do jakiegoś cytatu/tematu/słowa/zadania. Jak oceniać :
1 miejsce 10 pkt
2 miejsce 7 pkt
3 miejsce 5 pkt
4 miejsce 3 pkt
5 miejsce 1 pkt
A więc typujemy 5, mozna przydzielić max 10 pkt i min 1, naszym zdaniem najlepszych wierszy i szeregujemy je wg naszej własnej oceny. Tydzień na typowanie. Podliczam głosy i ogłaszam werdykt. Zastanawiam się rzeczywiście nad nagrodą ;-)) Musimy mieć też kogoś kto w razie mojej nieobecności będzie zliczał. Jest chętny ? Tomek może Ty ? Typowanie wysyłacie do mnie na maila a wiersze bedziecie publikować (oczywiście ja już nie mogę ;-))) w oddzielnej grupie którą za chwilę założę.
Więc pierwszy cytat : "„Kiedy sądzimy, że jakaś istota ma udział w nieznanym życiu, w które by nas jej miłość wprowadziła, jest to ze wszystkiego,
czego wymaga krystalizacja miłości, rzecz najistotniejsza i pozwalająca zamknąć oczy na wszystko." M. Proust

19 lipca 2012, 19:13:38
Nie to żebym się sprzeczał, ale mz wyniki typowania powinny być jawne, natomiast ujawnianie autorstwa na forum, na wstępie niekoniecznie;) Ciekawe co sądzą inni...

19 lipca 2012, 19:39:51
Wyniki podam na końcu, żeby nie zasmiecać wątków, kto jak typował - może być ?
a jak chcesz wklejać wiersz, bez autora ? wiesz, to ciekawe....
może wiersze wysyłać do mnie na skrzynkę i ja je będę wklejać - o to Ci chodzi, żeby uniknąć ... ;-) ?

19 lipca 2012, 19:44:26
Tak, chodzi mi właśnie o to:). Zamiast wiersz Tomka (który miałbym sam wkleić, napisałabyś: wiersz nr.1, który Ty byś wkleiła na forum...
Wiersze musiałyby jednak wcześniej trafić do Ciebie od liternetowców... Taka ma propozycja...

19 lipca 2012, 19:50:44
A więc typujemy 5 wierszy, naszym zdaniem, najlepszych i szeregujemy je wg własnej oceny. Wiersze jak i punktację przesyłacie do mnie na maila: g.kos75@gmail.com. Wiersze wklejam jako kolejną wiadomość w grupie. Punktację ujawnię na końcu, podczas werdyktu. Wiersze wklejam wg kolejności przesyłania. W każdy poniedziałek wieczorem ogłaszam wyniki. Zbieranie wierszy kończymy za tydzień w środę. Na typowanie mamy czas do niedzieli.

19 lipca 2012, 20:02:45
Serio. Pomyślałam, ze każdy intymne wyznanie ma w zapasie i skrzętnie chowa, ale w razie potrzeby ujawni. To takie nie AA a AP.

19 lipca 2012, 20:53:49
Za tydzień ;-)

19 lipca 2012, 20:58:11
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się